vesti24.mk

Tag : брзински рекорд

ЗАБАВА

Соборен светскиот рекорд- Британец вози велосипед со брзина над 280км/час (ВИДЕО)

admin
Британецот Нил Кембел на авионската писта Елвингтон во северен Јоркшир постави нов светски рекорд во брзо возење велосипед. Кембел постигна брзина од 280,557 км/час. Со...