vesti24.mk

Tag : брзо возење

ВЕСТИ

Внимавајте со брзината – полицијата казни 257 возачи на овој автопат за брзо возење!

admin
Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на 02,03, 04 и 05 февруари спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возењето со поголема брзина од дозволената...
ВЕСТИ

МВР: 31 санкции за брзо возење во Тетово, мотоциклист возел со 160 километри на час

admin
Тетовската полициска станица за безбедност на патниот сообраќај вчеравечер (2 февруари) од 22 до 24 часот, со користење на т.н. „ноќен радар“ спровела засилени контролни...
ЗАБАВА

Тинејџер остана без возачка дозвола 49 минути откако ја добил

admin
Осумнаесет годишен Германец ни еден час не успеа да ја задржи својата возачка дозвола, бидејќи 49 минути откако ја земал за прв пат, полицајците му...
ЗАБАВА

Полицијата го фатила кога возел без дозвола: Кога ќе видите со колкава брзина се движел, ќе се шокирате

admin
Маж од австрискиот град Санкт Пелтен, е фатен како со своето „Порше 911 ГТЗ“ на автопат го преминува ограничувањето на брзината за 200 километри на...