vesti24.mk

Tag : брижит макрон

СВЕТ

Првата дама на САД се појавила во потполно бело елегантно издание

Ferad Aruc
Првата дама на САД повторно го покажала својот беспрекорен стил. Меланија и Доналд Трамп вчера во Белата куќа го угостија францускиот претседател Емануел Макрон и...
ЖИВОТ

Оваа прва дама ги засени Меланија Трамп и Брижит Макрон со својата убавина и стил, ја нарекуваат новата Џеки Кенеди

Ferad Aruc
Првата дама на Аргентина, Хулијана Авада, со причина е наречена Џеки Кенеди од Јужна Америка. Со последното појавување во јавноста уште еднаш докажа дека е...
ЖИВОТ

Брижит Макрон во издание во какво не сме ја виделе!

Ferad Aruc
Брижит Макрон од „Вог“ е прогласена за најдобро облечена жена. Жената што првин се најде на удар на јавноста, сега е една од омилените, посебно...
МОДА

“Vogue” избра: Најдобро облечена прва дама во 2017 година сепак не е Меланија Трамп

Ferad Aruc
Пред крајот на годината, “модната библија” традиционално ја објави својата листа на најдобро облечени славни дами. “Vogue” не го нумерираше својот список, па затоа ниедна...