vesti24.mk

Tag : Британија

ЗАБАВА

Се роди Африканско диво магаре во зоолпшка градина во Велика Британија

admin
Во зоолошката градина Марвел во областа Винчестер во Велика Британија, се роди примерок од еден од најретките и најзагрозени животински видови на планетава – африканското...
ЗАБАВА

Баба Ванѓа го предвидела гладот и пандемијата во 2020 година, а Британците ова го објавија на први јануари

admin
Предвидувачката од средновековието го предвидела гладот и епидемијата во 2020 година, а ова пророштво го објавија британските медиуми на први јануари. Луѓето ќе умираат од...
СВЕТ

Војвотката Кетрин го претстави пред светот новородениот принц само 8 часа по породувањето

Ferad Aruc
Војвотката Кетрин и принцот Вилијам го преставија пред светот новороденото синче. Кралскиот пар заедно со малиот принц позираше пред болницата „St. Mary“ во Лондон само...
СВЕТ

Обвинување од Русија: Британија си игра со оган

Ferad Aruc
Отворената седница на Советот за безбедност при Обединетите нации, посветена на труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Сркипал и неговата ќерка Јулија, се одвивала во...