vesti24.mk

Tag : британски виролог

ЗАБАВА

Виролог со ново тврдење: Еве колку време се заразни капките кои содржат коронавирус

admin
Британскиот виролог Венди Баркли изјави дека лабораториските испитувања покажуваат оти капките кои содржат коронавирус во воздухот можат да останат заразни еден час. Затоа е значајно...