vesti24.mk

Tag : британски универзитет

ЗАБАВА

Британски биолози jа снимиле бојата на смртта

admin
Научници од британскиот Универзитет на Лондон тврдат дека ја снимиле бојата на смртта, а тоа е сината, објави списанието „Плос бајолоџи”. Раководителот на проектот, проф. Дејвид...