vesti24.mk

Tag : Британско кралско семејство

ЗАБАВА

Неверојатна случајност: Новозеландско семејство со исти имиња како британското кралско семејство (ФОТО)

admin
Четири деца на новозеландското семејство носат кралски имиња , се покажа откако британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган го добија синот Арчи. „Какви се...
ЗАБАВА

Сега се закопчани до грло, а порано биле “диви” девојки: Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Ferad Aruc
Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои...