vesti24.mk

Tag : Брод

ЗАБАВА

Титаник исчезнува, еден дел целосно го нема: Шокантни снимки на новата експедиција (ВИДЕО)

admin
Истражувачите по 15 години повторно нурнаа до остатоците на Титаник, 107 години по неговото потонување. Снимките кои ги објави Би-Би-Си станаа хит на Интернет, а...
ЗАБАВА

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

admin
Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од средновековен викиншки брод под копното во југоисточна Норвешка. Остатоците што наликуваат на брод, се пронајдени околу 50 сантиметри под...
ЗАБАВА

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

admin
Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу необичен обид. На Фејсбук се појави снимка од еден...
ЗАБАВА

Се симнал од брод како мигрант: Станал крал на Инстаграм кој заработува дебело

admin
Кога почнал да објавува фотографии од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур станал ѕвезда на Инстаграм со прекар „Yakiboy”. Тетовираниот мускулест маж кој денес...
ЖИВОТ

Тајни девојки, секс, неверства: Поранешни работници на брод докажуваат што навистина се случува на море

Ferad Aruc
Додека поединци им завидуваат на оние кои можат да си приуштат крстарење на луксузни крузери, јавноста секогаш се шокира кога произлегуваат извештаи или снимки од...
СВЕТ

Се продава билет за крстарење со „Титаник“: Ако имате доволно пари може да отпловите во минатото

Ivana
Билет од познатиот брод „Титаник“ се продава за 25.000 фунти и брошура од 8.000 фунти, пишуваат светските меидуми. Ноќта меѓу 14 и 15 април 1912...
ЗАБАВА

Фотографии од “неуништливиот Титаник” кои долго време биле сокриени од јавноста

Ferad Aruc
Сè од неговата конструкција до последиците од неговото тонење, овие се ретки фотографии од “неуништливиот Титаник” кои ја откриваат големата трагедија. Помина повеќе од еден...
ЕКОНОМИЈА

РУЖИЦА ГО СПОДЕЛИ ИСКУСТВОТО: Еве колку може да заработите на брод

Ferad Aruc
Заминувањето на брод e работа од соништата за многумина, пред се млади. Едни веруваат дека тоа е одличен начин за брза заработка, други во тоа...
Uncategorized

Вистинска исповед: Животот на еден Македонец на брод

admin
„Најдобрата работа кога си на брод е што можеш да го прошеташ целиот свет и да видиш места за кои можеш само да сонуваш. А...