vesti24.mk

Tag : брокула

ЗАБАВА

Комбинирајте ја брокулата со овие продукти и ќе бидете здрави

admin
Брокулата е позната како храна против ракот поради состојката сулфорафан. Сепак, што повеќе го готвите, толку помалку оваа состојка се наоѓа во брокулата. За тие...
ЗАБАВА

Овие три намирници се најдобро “оружје“ во борбата против ракот

admin
Идеалната здрава трпеза се состои од 50 проценти зеленчук – останатите се протеини од животинско потекло, житарици и масти. Следуваат трите најдобри „борци“ против рак. Брокули...