vesti24.mk

Tag : бубачка

ЗАБАВА

ФОТО: Нова бубачка го доби името Лејди Гага

admin
Необичниот, „шарен“ и разнолик стил на поп-пејачката Лејди Гага ги поттикна научниците еден новооткриен вид инсекти да го именуваат по неа. Се работи за бубачката kaikaia...
ЖИВОТ

Соња преживеала пекол: Ја каснал инсект, па останала без раце и нозе

admin
Соња Кујас, 43-годишна жена од Германија, морала на итна ампутација на ногата и рацете по каснување од инсект додека фрлала ѓубре. -„Веднаш забележав оток. Болеше...