vesti24.mk

Tag : бугари

ВЕСТИ

Петров контра Заев: Тезата дека Бугарите биле администратори и ослободители на Македонија е неточна

admin
Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ и градоначалник на општина Карпош преку социјалната мрежа на Твитер реагира на вчерашното интервју на премиерот Зоран Заев и...
ВЕСТИ

СКАНДАЛ: Македонскиот конзул во Бугарија смета дека Македонците се Бугари (ФОТО)

admin
За македонскиот конзул во Софија, Александар Панев, еден од кадрите на министерот Димитров, Македонците се Бугари и дел од современата бугарска држава. Тој меѓудругото смета...
ВЕСТИ

Само 30 отсто од Бугарите си ги мијат забите

admin
Само 30 отсто од Бугарите си ги мијат забите. Тоа го соопшти за Бугарската национална телевизија претседателот на Бугарскиот стоматолошки сојуз д-р Николај Шарков. Тој...