vesti24.mk

Tag : Бугарски државјанин

ЦРНА ХРОНИКА

Рекол нема што да пријави – на Табановце паднал со цел бункер дрога

Ferad Aruc
Бугарски државјанин бил фатен со 20 килограми марихуана на граничниот премин Табановце. Се работи за Р.Б. возач на патничко моторно возило со бугарски регистарски таблици, кој кажал...