vesti24.mk

Tag : Бугарски противник

СПОРТ

Професионален боксер: Вељко Ражнатовиќ нокаутираше Бугар

Ferad Aruc
Синот на фолк ѕвездата Цеца Ражњатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, денес во Јагодина постигна голема победа во првиот професионален боксерски натпревар, а според она што го објави...