vesti24.mk

Tag : бугати

ЗАБАВА

Тој е најскапиот нов автомобил на сите времиња, а однапред беше продаден: Еве колку чини новото Бугати Ла Војтур Ноар

admin
Новото Бугати „Ла Војтур Ноар“ (во превод: „црн автомобил“) чини 16,7 милиони евра. Францускиот производител во претставувањето на А втосалонот во Женева го опиша како...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ѕверка од 1.500 коњски сили за 110 години Bugatti

admin
Славната француска автомобилска компанија Bugatti го претстави „ѕверот“ Chiron Sport по повод својот 110. роденден. По повод роденденот, за само 20 најсреќни (најбрзи) купувачи компанијата...