vesti24.mk

Tag : будење

ЗАБАВА

Била во кома, а нејзиниот син секојдневно ја посетувал- по 28 години следувало шок за целото семејство!

admin
Жена ја вратила својата потполна свест по 28 годишна вегетативна состојба, која е слична на комата, но во неа пациентите можат да реагираат на чувствата....
ЗАБАВА

Се разбудила по 72 часа клиничка смрт

admin
Девојка од источно-кинеската провинција Фуџијан се опорави по 72-часовна клиничка смрт, откако на 1 јануари била итно примена в болница поради забрзано чукање на срцето. По...
ЗАБАВА

Погрешно го местите алармот за будење: Направете го ова и станувањето ќе ви биде лесно

admin
Во денешно време многумина се будат предоцна и врз сето тоа, по неколкупати го одложуваат алармот. Иако мислите дека на овој начин се доспивате, всушност...