vesti24.mk

Tag : Буенос Аирес

Uncategorized ЗАБАВА

Момче од Аргентина одлучи да реагира малку поразлично откако ја “улови” својата девојка како го изневерува на забава

admin
Уловувањето на туѓиот партнер со друга личност е дефинитивно една од најопасните работи на светот. Сепак, ова момче од Аргентина одлучи да реагира малку поразлично...
СВЕТ

Невреме во Буенос Аирес: Има мртви, без струја останале100.000 луѓе

Ferad Aruc
Силното невреме кое во текот на викендот го зафатило главниот град на Аргентина, Буенос Аирес, однело два човечки животи, предизвикало хаос во градот и околината...