vesti24.mk

Tag : бундесверот

ЗАБАВА

Германската армија ќе обучува кучиња да препознаваат коронавирус

admin
Германската армија почна со обука на службени кучиња за откривање на инфекција со коронавирусот. Бундесверот и Фондацијата на ветеринарната висока школа (TiHo) од Хановер во...