vesti24.mk

Tag : бурма

ЗАБАВА

ВИДЕО: Со детектор за метал барале изгубена бурма, најдоа цело богатство

admin
Кога двајца Ирци тргнале со детектор за метал да ја бараат изгубената бурма на едниот од нив, не можеле ниту да претпостават дека ќе си...
ЗАБАВА

ФОТО: Пронајдена бурма на плажа во Охрид, по ФБ објава најден и сопственикот кој ја изгубил пред 5 години

admin
Денес на плажата Акапулко во Охрид во вода најден е венчален прстен. На него е изгравирано “Mоника+Дејан 28.07 1998”. Убаво би било aко можеме да...