vesti24.mk

Tag : Буфон

СПОРТ

Ова е тимот на годината: Најдобрите единаесет во изборот на УЕФА

Ferad Aruc
Европската фудбалска федерација (УЕФА) со помош на фановите ширум светот и рекордните 8,779,639 гласови го избра најдобриот тим за 2017 година. Формацијата е 4-4-2 која...
Uncategorized

Сити го купи Едерсон за 40 милиони евра

admin
Премиерлигашот Манчестер Сити се засили со досегашниот голман на Бенфика, Едерсон, објавија денеска англиските медиуми. За овој трансфер клубот од „Етихад“ плати 40 милиони евра....