vesti24.mk

Tag : бујар османи

ВЕСТИ

Милошоски: Османи може да менува само статут на ДУИ, македонскиот Устав не е предмет на поткусурување

admin
По денешната средба со туристички и здравствени работници во Охрид, пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски даде изјава за медиуми. По изјавата...
ВЕСТИ

Османи: Партиите кои ќе го предложат претседателот на Собранието на првата седница практично ја правaт и владата

admin
Коалицијата која ќе го избере претседателот на Собранието на конститутивната седница, практично и ја прави владата. А треба да се избере прв човек на Собранието...
ВЕСТИ

Османи за коалицијата СДСМ-Беса: Се прави штета на албанските интереси

admin
Бујар Османи, портпарол на ДУИ и вицепремиер во владата оценува дека коалицијата на СДСМ и Беса значи дефакторизирање на важноста на албанските гласови. -Овој сојуз...
ВЕСТИ

Владината коалиција пука по шавови: Според Зекири, Бујар Османи изиграва инспектор Мамли по државата

admin
Владината коалицијата пука по сите шавови. Потпретседателот на СДСМ јавно ја нападна Владата и  вицепремиерот за евроинтеграции. Во дебатната емисија 24 анализа на телевизија 24,...
ВЕСТИ

Вицепремиерот Османи најави дека ќе се попишуваат како жители и Албанците кои не живеат и со години не влегле во Македонија

admin
Вицепремиерот Бујар Османи за за „Клан Македонија„ најави дека ќе се попишуваат како жители и Албанците кои не живеат и со години не влегле во...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО отвори шест нови истраги -осомничени Бујар Османи, Јанакиевски, Ставрески, Жарко Луковски, Груевски…

Ferad Aruc
Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека се отворени шест нови...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ на средба со Османи: Искажан сомнеж во капацитетите и волјата на актуелната влада да ги реализира преземените обврски

admin
На барање на заменик претседателот на Владата на Р. Македонија Бујар Османи, беше реализирана средба со потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски, координаторот на пратеничката...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Османи го презентирал Планот 18 пред претставниците на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Имам целосно разбирање за потребата на опозицијата да гради алтернативни политики од оние на власта, но, апелирам, за суштинските реформи, за евроатланската перспектива но и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Османи: Наредните часови можат да бидат клучни за исходот од преговорите

admin
Имаме сериозен напредок и како никогаш порано двете земји не биле поблиску до решение. Наредните часови можат да бидат клучни за исходот од преговорите и...
МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев застана зад Бујар Османи по скандалозната одлука

Ferad Aruc
Премиерот го оправда Бујар Османи – не мисли дека е погрешно што своеволно одлучил, без да го консултира, да не ја претставува Македонија на конференцијата...