vesti24.mk

Tag : вага

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Со нив нема “лево-десно“: Овие хороскопски знаци секогаш го добиваат тоа што ќе го посакаат

admin
Ако сте родени во еден од следниве хороскопски знаци, тогаш дефинитивно знаете како да го добиете тоа што го сакате. 1. Риби Рибите се склони...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

До 10 јули: Тешко предавство за овие 3 хороскопски знаци

admin
Рак И покрај фактот дека ќе биде многу профитабилен и мирен месец јули за Ракот, тие нема да можат да избегнат предавство. Напредокот во кариерата...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три хороскопски знаци ги очекува најдобрата недела во животот- искоритете ја

admin
Ако сте родени во хороскопските знаци Близнаци, Вага или Водолиија тогаш ве чека недела од соништата. Близнаци пред вас се море можности. Оваа недела е...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

20 животни принципи според кои се води секоја Вага

admin
Вагите не можат да функционираат во хаос и негативност. Во моментот кога ќе се најдат во такви околности, тогаш нивната енергија се пореметува. Најголемиот подарок...
ЗАБАВА

Британски професори: Почесто мерете се на вага за празниците

admin
Британски професори сметаат дека мерењето на вага двапати седмично како навика за време на божиќните празници, не само што може да не ги зголеми килограмите,...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Жените родени во овој знак едноставно се беспрекорни!

admin
Оваа дама е олицетворени на праведност и рамнотежа и ја краси совршена способност за проценка, беспрекорност и целосност. Таа е друштвена, има дарба за комуникација...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Доаѓа период на Вагите- ова се карактеристиките на луѓето родени во овој знак

admin
Вагите се личности родени во периодот меѓу 23 септември и 22 октомври, па така можеме да кажеме дека тие се вистински есенски знак. Со Вагите...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Бидете внимателни со нив, многу се чувствителни: За овој знак велат дека е најтажниот во хороскопот

admin
Знак на кој постојано му се даваат можности, но тој никако не може да се одлучи што да одбере и на која страна да тргне....
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци секогаш има даваат втора шанса на своите поранешни партнери

admin
Рак и Риби Родените во овие знаци се многу чувствителни личности кои често дозволуваат носталгијата да предвладее со нивните чувства. Филм, песна, серија – било...
ЗАБАВА

Дознај ја твојата идеална тежина според возраста, висината и полот: Професионална табела за мажи и жени

admin
Постојат различни формули и табели за одредување на опималниот износ на вашата висина и тежина. Но, една работа треба да ја имате секогаш на ум....