vesti24.mk

Tag : вакцина

ЗАБАВА

Експерти: Една доза од вакцина против коронавирус нема да биде доволна

admin
Експертите сметаат дека една доза на вакцина против коронавирус веројатно нема да биде доволно ефикасна. До вакво мислење дошле по истражување кое покажало дека антителата...
ЗАБАВА

Вакцина против коронавирусот можно и до крајот на годината, еве во која фаза се тестирањата

admin
Две фармацевтски компании Модерна Инц и Пфизер Инц објавија дека влегле во третата фаза на тестирање вакцина за Ковид-19 извршено на по 30.000 испитаници, која...
ЗАБАВА

Научниците открија вакцина против алергија на мачки

admin
За љубителите на мачки, кои од здравствени причини не можат да престојуваат во близина на своите миленичиња, научниците открија вакцина која ја лекува алергијата на...
ЗАБАВА

Успешни први тестови за вакцина против кламидија

admin
Новата британска вакцина против кламидија ги мина своите први тестови за безбедност. Тоа е прва вакцина од ваков вид тестирана врз човек. Кламидија е бактериска...
Uncategorized

Дилер киднапирал медицински сестри и ги натерал да ги вакцинираат сиромашните

Ferad Aruc
Шефот на една бразилска банда се досетил како да влијае врз лошиот здравствен систем во Бразил. Тој неодамна киднапирал две медицински сестри и ги натерал...