vesti24.mk

Tag : вакцини

ВЕСТИ

Во сред пандемија, со енормен број на новозаболени сé уште нема вакцини за сезонски грип

admin
Во ек на пандемија кога бројот на новозаболени од коронавирус е во невиден пораст во Македонија, министерот за здравство Венко Филипче дури сега набавува вакцини...
ВЕСТИ

Ако до 31 август родителите не достават потврда дека детето ги има примено сите вакцини нема да биде запишано во училиште

admin
Ако до 31 август родителите не достават потврда дека детето ги има примено сите вакцини нема да биде запишано во училиште. Вакво потсетување до родителите...
ВЕСТИ

Бајрамовска контра Филипче: Ниту едно дете не смее да остане надвор од образовниот систем!

admin
Ниту едно дете не смее да остане надвор од образовниот систем, вака Васка Бајрамовска Мустафа, заменик народен правобранител, ја коментира владината одлука дека децата мора...
ЗАБАВА

Карлеуша повикана на распит поради пропаганда против детска вакцинација

Ivana
Јелена Карлеуша денеска е повикана во белградската полиција во рамките на предистражна постапка за утврдување одговорност на јавни личности кои шират пропаганда против вакцинација на...