vesti24.mk

Tag : ванчо ѓоргиев

ВЕСТИ

Ѓоргиев: Уште на првиот состанок на комисијата ни се заканија- „Или ќе прифатите дека Гоце Делчев е Бугарин или вето“

admin
Професорот Ванчо Ѓоргиев, член на мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовани прашања при денешеното гостување на 1ТВ откри дека уште на првата средба на...