vesti24.mk

Tag : варвара

ВЕСТИ

Доколку сакате бериќет во домот ова мора да го направите- во вторник е голем празник во чест на оваа светица

admin
Еден од поголемите празници што нашиот народ ги празнува со домашни служби е и празникот на светата великомаченица Варвара. Повеќе села и топоними низ цела...