vesti24.mk

Tag : Вардар

ВЕСТИ

Ирена Ристиќ „удри“ по власта: Крадете, а ништо не работите, ни грам љубов, ни грам осет немате за оваа земја!!!

admin
Укинете го Министерството за животна средина! Шо ќе ни е?! Шо ќе ни е?! Пластични шишиња и разен друг отпад со саати и саати течат...
ВЕСТИ

Кристијан го фати светиот крст од Вардар: „Минатата година ми донесе синче, здравје и среќа, тоа го посакувам на сите“

admin
Најсреќниот учесник на Водици е 26-годишниот  Кристијан Ниневски од Скопје кој го извади крстот од водите на Вардар. Светиот крст  беше за кратко време изваден...
ВЕСТИ

Откриен идентитетот на жената која што вчера се удави во Вардар

admin
Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител,...
ВЕСТИ

Ристиќ објави шокантно видео: „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте!“

admin
Актерката Ирена Ристиќ објави шокантно видео од реката Вардар. „Зошто е таков Вардар?!Еве, гледајте!Инспекцијата искочила на терен и наводно е од каналот (а каналот се...
ВЕСТИ

„Макфест” удри по навивачите на Вардар: Го уништивте хитот, направивте проста вулгаризација за божемната химна

admin
Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата „Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии „Макфест” во 1988-ма година, деновиве е повторно актуелен,...
ВЕСТИ

Мицкоски и Силјановска Давкова со поддршка за Вардар (ФОТО)

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес од трибини навиваше за победа на Вардар. Со него беше и кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова. На клубот...
СПОРТ

Дарко Панчев изјави: Самсоненко никому не останал должен, играчите тоа го знаат

Ferad Aruc
Одамна се зборува за незадоволство кај фудбалерите на Вардар поради заостанатите плати што им се должат, па навивачите со право прашуваат дали незадоволството кое тлее...
МАКЕДОНИЈА

Жена скокна во Вардар, двајца да спасија од давење, па ја тепаа

Ferad Aruc
Жена пред малку скокна во Вардар кај Камениот мост во Скопје, по што двајца мажи кои беа во близина веднаш скокнаа по нејзе и ја...
МАКЕДОНИЈА

Галиите стануваат дивоградби: Центар ги брише овои објекти од планот „Мал Ринг“

admin
Шесте галии во Вардар ќе бидат избришани од планот „Мал ринг“, изјави градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, за „Макфакс“. Богдановиќ вели дека процедурата за менување...
Uncategorized СПОРТ

Официјално: Штербик го напушта Вардар

admin
Вардар останува без можеби својот клучен играч, голманот на Вардар, Арпад Штербик, се враќа во клубот каде што играше пред многу години, унгарскиот Веспрем. Шампионот...
Uncategorized

Посебен сообраќаен режим за натпреварот Вардар – Фрнербахче

admin
Посебен сообраќаен режим најавува Секторот за внатрешни работи за вечерашниот натпревар Вардар – Фрнербахче што ќе се одигра на националната арена „Филип Втори Македонски” од...