vesti24.mk

Tag : вариво

ЗАБАВА

Вариво со ќофтенца од месо

admin
Фино вариво со компири, зеленчук и мали ќофтенца од месо … Потребно е:1 кг компири2 поголеми страка праз3 морковималку корен од целермалку свеж босилек1 лажица пире од доматисолмелен сув зачинмасло за...