vesti24.mk

Tag : Васе Доневски

МАКЕДОНИЈА

Прифатено барањето за притвор на Васе Доневски

Ferad Aruc
Судија на претходна постапка ги прифати предлозите на Јавното обвинителство за определување мерка притвор за првоосомничениот Васе Доневски и определување мерки на претпазливост за второосомничениот,...