vesti24.mk

Tag : Вахабизам

СВЕТ

Саудискиот принц открива мрачна тајна: Екстремистичкиот вахабизам е ширен на барање на Западот!

Ferad Aruc
Мохамед бин Салман, крунскиот принц на Саудиска Арабија, во интервју за “Washington Post” открил дека Ријад навистина ширел екстремистичка вехабистичка идеологија за време на Студената...