vesti24.mk

Tag : Вашингтон

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Американката која ја турна својата пријателка од мост: Никој не верува дека ѝ е жал

Ferad Aruc
Обвинителството во американската држава Вашингтон разгледува дали ќе покрене постапка против 18-годишната Тејлор Смит бидејќи ја турнала две години помладата пријателка Џордан Холгерсон од мост....
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

(ВИДЕО) Тинејџерка стои на раб на мост и се двоуми дали да скокне – во тој момент ѝ приоѓа другарката и ја турка!

Ferad Aruc
Снимката на која што може да се види како една тинејџерка ја турка својата другарка од мост со експресна брзина се прошири на интернет и...
СВЕТ

Вашингтон: Руси, пратете 60 нови дипломати, а ние ќе ви пратиме наши!

Ferad Aruc
Русија може да прати замена за 60-те дипломати кои во знак на солидарност на Вашингтон со Лондон биле протерани од САД, изјавила претставничка на Стејт...
СВЕТ

Столтенберг: НАТО протера седум руски дипломати

Ferad Aruc
НАТО протера седум дипломати од руската мисија во Алијансата по нападот со нервен отров што се случи месецов во Британија, соопшти генералниот секретар на НАТО,...
Uncategorized

Се урна авион во близина на Вашингтон ВИДЕО

admin
Авионска несреќа попладнево го потресе Вашингтон и предизвика оштетување на неколку автомобили, пишуваат тамошните медиуми. Според полицијата инцидентот се случил кога пилотот ја загубил контролата...