vesti24.mk

Tag : вевчани

ВЕСТИ

Маж од Вевчани на Фејсбук ширел расистички и ксенофобичен материјал

admin
СВР Охрид поднесе кривична пријава против 59-годишниот Н.У. од село Вевчани, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и...