vesti24.mk

Tag : Вежбање

ЗАБАВА

Дали е подобро да вежбате во природа или во теретана? Еве што велат експертите

admin
Кога станува збор за тренинг, луѓето се поделени на оние кои сакаат да вежбаат сами и оние кои сакаат групно тренирање, а исто така и...
ЗАБАВА

ПОТВРДЕНО: Вежбањето ве прави посреќни од парите

admin
Сега е и официјално: вежбањето може да ве направи посреќни од парите, покажале резултатите од неколку студии кои го испитувале односот меѓу среќата и вежбањето....
ЗАБАВА

Совршен тајминг: Резултатите се најдобри ако вежбате во овој дел од денот

admin
Фитнес експертите истакнуваат дека шансите за слабеење се поголеми ако вежбате во овој период. Можеби нема да ви се допадне и ќе кажете дека тогаш...
ЗАБАВА

За мажите кои сакаат добро да изгледаат: Вежбајте седум минути наутро за совршен ден (ВИДЕО)

admin
Не дозволувајте изговорите да ве оддалечат од вашата цел да живеете поквалитетен, поздрав живот. Најчесто изговорот е дека немаме време, но, како што неодамна објаснија...
ЗАБАВА

Пет причини зошто е најдобро да вежбате наутро

admin
Започнувањето на денот со неколку вежби го поплочува патот до здраво и издржливо тело. Експертите често зборуваат дека утрото е најдобриот дел од денот за...
ЗАБАВА

Никогаш не ги правете овие работи после вежбањето

admin
Иако мислите дека со вежбањето ги решавате сите проблеми, сепак постојат некои работи кои не треба да ги правите штом завршите со физичката активност. Избегнувајте...