vesti24.mk

Tag : велес

ВЕСТИ

Ѓорчев: Македонија победила многумина, Македонија ќе го победи и Заев, доаѓа времето за неговата оставка и подобри денови за македонскиот народ

admin
На вечерашниот протест во Велес против погрешните политики на власта „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев...
ВЕСТИ

Во болницата во Велес се пополни еден крак на Интерното одделение со пациенти од Ковид

admin
Во болницата во Велес, покрај Инфективното одделение, неделава се наполни и еден крак на Интерното одделение со пациенти од Ковид-19. – На Инфективното одделение, кое...
ВЕСТИ

Санкционирани 27 мотоциклисти во Велес, зајакнати контроли во сите градови

admin
Полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Велес во периодот од 18 часот вчера до 03 часот утринава на територијата на Велес...
ВЕСТИ

Санкционирани 27 мотоциклисти во Велес, зајакнати контроли во сите градови

admin
Полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Велес во периодот од 18 часот вчера до 03 часот утринава на територијата на Велес...
ВЕСТИ

ФОТО: Велешанец моли за помош, неговиот брат со автомобил излетал во река- бара луѓе да се вклучат во акцијата

admin
„ИТНО ИТНО ИТНО ИТНО!!! Levko Dimovski ве замолува за помош која во моментов и те како му е потребна. Се работи за неговиот брат Спасе...
ВЕСТИ

Постапка против 11 лица во Велес заради прекршување на полицискиот час

admin
Основното јавно обвинителство Велес до велешкиот Основен суд денеска поднесе предлози за издавање казни во висина од по 800 евра против 11 лица кои го...
ЗАБАВА

ВИДЕО: 13-годишниот Никола од Велес е рекордер за редење на Рубикова коцка

admin
Младото момче Никола Ничовски на свои 13 години реди рубикова коцка како најдобрите светски мајстори. Велешанецот Никола, до нашата редакција испрати видео од неговиот личен...
ВЕСТИ

Во Велес хоспитализирано едно лице со симптоми на коронавирус

admin
На Инфективното одделение при велешката Општа болница од вчера е хоспитализиран маж кој пред 10 дена се вратил од Шведска и кој има симптоми слични...
ВЕСТИ

ДРАМА СРЕДЕ ЦРКВА: Крадец осомничен за грабеж успеал да го земе пиштолот на полицаецот и испукал пет куршуми кон него!

admin
Според информациите до кои дојде ТВ24, денеска полицаец и негова колешка биле во контрола кај црквата по пријава дека жители на ромската населба Рамина континуирано...
ВЕСТИ

Велешанецот Миле изгоре до смрт во сопствената куќа, телото уште не е најдено

admin
Иако работеа цел ден, крим техничарите на откривање на лешот на велешанецот Миле Паунов и ангажираната механизација на расчистување на гаражот и остатоците од куќата...
ВЕСТИ

По четири часа борба локализиран пожарот во велешко

admin
Противпожарните служби и доброволците кои помагаа го локализираа пожарот кој беснееше во велешко. -По 4 часовна борба со пожарот во Велес ве информираме дека пожарот...