vesti24.mk

Tag : велосипеди

ЗАБАВА

Ќе помислите дека ова е поле со цвеќиња, но грешите: Запрепастувачка снимка која го обиколи светот (ВИДЕО)

admin
Доколку помисливте дека гледате поле со цвеќиња, тогаш сте во голема заблуда. Станува збор за “гробишта“ за велосипеди во градот Вухан во Кина. Услугата на...
Uncategorized

За помал ризик од срцеви болести и рак возете велосипед

admin
Со редовното возење велосипед, речиси за 50% е помал ризикот од срцеви заболувања или рак. Ова го покажа 5 годишната студија од истражувањето кое вклучувало 250...