vesti24.mk

Tag : Венко Филипче

ВЕСТИ

Медицински персонал на Армијата се приклучува во борбата против коронавирус

admin
Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени установи во...
ВЕСТИ

41 починати за само еден ден, а Филипче тера Твитер кампања и го брани Заев во внатрепартиски пресметки, оставка веднаш! – порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ

admin
41 починати од КОВИД 19 во само еден ден, а Фичипче наместо да се фати за работа тера кампања на Твитер и го брани Заев...
ВЕСТИ

Венко во денот кога починаа 39 лица шири лажни вести и се избрука

admin
Во денот кога Макединија ја заебелажа една од највисоките бројки починати во еден ден од почетокот на епидемијата на коронавирусот, министерот за здравство Венко Филипче...
ВЕСТИ

Стоилковски: Грозоморие во болниците на смртта на Филипче, инфузиска терапија се дава во просторија со мртви луѓе

admin
Немам доволно зборови да го опишам грозоморието кое што владее во болниците на смртта на Венко Филипче и на Зоран Заев! Фотографиите кои што од...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Тешко на држава во која Стојанчe керамида брани, а Филипче лечи, и денес енормно висока броја заразени

admin
Тешко на држава во која Стојанчe керамида брани, а Филипче лечи, велат преку соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Секоја минута по еден човек во Македонија заболува...
ВЕСТИ

Граѓанин до Венко Филипче: Ќе спиеш ли мирно до „големиот суд“, каде што ќе се мерат солзите и тагата на децата!

admin
Венко Филипче, солзите во очите на двете деца на мојот брат, млад човек 40 год., кој се бори за живот на респиратор, не ми дозволуваат...
ВЕСТИ

Потресно сведоштво на ќерка на почината пациентка од Ковид-19: Г-не Филипче, вашето ,,се е под контрола“ убива луѓе и душите и срцата на блиските

admin
„Господине Венко Филипче,И јас да се придружам кон пофалбите за нашето здравство и Вашите изјави дека ,, се е под контрола ,, коишто секојдневно кружат...
ВЕСТИ

Здравството на Филипче крахира: „Татко ми го изгубивме поради докторска грешка и незнаење“

admin
Почитуван министре Венко Филипче, имам да ви кажам неколку работи на вас и на народот. Татко ми, здрав, без никакви претходни заболувања и човек кој...
ВЕСТИ

Лазаров: Филипче направи матичните лекари да играат „брзи прсти“ за закажување на термин за вакцина од сезонски грип

admin
„Имаме многу збунувачки пораки, препораки и одлуки кои се контрадикторни сами на себе. Кои што додатно прават револт на една веќе лоша ситуација каде што...
ВЕСТИ

Филипче: Состојбата е критична, доаѓа најтешкиот период на справување со пандемијата

admin
Министерот за здравство Венко Филипче истакна дека состојбата со Ковид-19 е критична, а болниците веќе ги полнат сите капацитети. -Пред нас е веројатно најтешкиот период...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев се опасност број еден за здравјето на граѓаните, бројот на починати достигна 1.084

admin
Венко Филипче и Зоран Заев се опасност број еден за здравјето на граѓаните. Во последното деноноќие починаа 13 лица, а рекорни 1.275 лица се заразени....
ВЕСТИ

Доктор Николов: 16-те мини инфективни одделенија кои ги најави Филипче во август ги нема

admin
И пред изборите и после изборите се продолжи со ветувања кон граѓаните за справување со состојбата со КОВИД-19, како изјавата од 7 август годинава во...
ВЕСТИ

БЕЗ СРАМ, ДРСКО И БЕЗОБРАЗНО: На ден со 21 жртва, Филипче тера шеги на Твитер за коронавирусот! (ВИДЕО)

admin
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 32.997. Починаа 1025 македонски граѓани, а многумина се борат за живот. Бројот...