vesti24.mk

Tag : вера

ЗАБАВА

Се празнуваат Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија

admin
Во својот богослужбен циклус, Црквата на овој ден се сеќава на животот и мачеништвото на четири римјанки Вера, Надеж, Љубов и нивната мајка Софија. Овие...