vesti24.mk

Tag : верници

ЦРНА ХРОНИКА

Најмалку 11 верници убиени во самоубиствен напад врз џамија во Нигерија

Ferad Aruc
Најмалку 11 лица загинаа денеска во самоубиствен бомбашки напад врз џамија во нигерискиот град Гамбор во близина на границата со Камерун. Нападот бил извршен за...