vesti24.mk

Tag : вести

ВЕСТИ

Ѓорчев со видео: Заев вети пат и отварање како пупка, абер нема од патот, пак излажа

admin
Заев 2017 година: Ви ВЕТУВАМ ќе го направиме патот Конче- Струмица. Ќе го отвориме Конче како пупка…Абер нема од патот. Лаже штом зине, пишува Влатко...
ВЕСТИ

Мицкоски: 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај лично ви гарантирам дека нема да се смирам додека не излезе вистината

admin
Во вечерашното гостување на ТВ Шења претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за...
ВЕСТИ

Мицкоски: Со Села направивме коалиција за создавање иднина, а не да навлегуваме во прашања кои создаваат поделба, доста беше поделби

admin
„Не е поентата да се занимавате со политика и да делите. Поентата е да се занимавате со политика и да обединувате. На крајот од денот...
ВЕСТИ

Одбиено барањето за домашен притвор на Рашковски

admin
Врховниот суд на денешната седница ја одбил како неоснована жалбата на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски и неговото барање за домашен притвор. -Врховниот...
ВЕСТИ

Во документацијата по изградбата на модуларните болници НЕМА потпишано инженер

admin
Од општина Тетово тврдат дека тие немале никаква одговорност во оперативната фаза на градбата на модуларната болница која изгоре на 8-ми септември при што починаа...
ВЕСТИ

Заев: Ќе се менуваат учебниците каде пишува бугарски фашистички окупатор

admin
На новинарско прашање дали според договорот со Бугарија ќе се менуваат учебниците по историја, премиерот Зоран Заев кажа дека нема да се менуваат учебниците по...
ВЕСТИ

Димовски: Оставката на Филипче е само една маркетиншка игра, изгореа 14 луѓе поради невнимание и неспособност

admin
Очигледно ќе влеземе во процес на префрлање на вина, односно веќе сме влезени. Министерството за здравство веројатно со брифинг материјал до одредени медиуми денеска имаше...
ВЕСТИ

Пешевска: Од СДСМ не реагираат на нападите врз Арсовска, тоа значи дека ги поддржуваат таквите сексистички напади

admin
Едно општество за сите во нашата држава немаме, низа на случки и ситуации го докажаа тоа, вели Претседателката на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина...
ВЕСТИ

НОВИ ДЕТАЛИ: Пожарот пеплоса куќа во центарот на Скопје

admin
Пожарот кој вечерва изби во центарот на Скопје пеплоса стара напуштена куќа. Командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за КУРИР, информира дека...
ВЕСТИ

Илиевски: Заев во изборни спотови велеше не можеме да бидеме држава ако не ја дознаеме вистината за Тамара, Младенов, Нешковски, Смилковско езеро, сега вели се злоупотребувал случајот со трагедијата во Тетово и глуми моралист

admin
Во денешното издание на „Само вистина“ во Канал 5 телевизија, Богдан Илиевски, во врска со вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека трагедијата во Тетово...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Паѓаат температурите – какво време нè очекува ?

admin
Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен...
ВЕСТИ

Денес се празнува Раѓање на Пресвета Богородица-Мала Богородица: Ова никако не правете го!

admin
Македонската православна црква и верниците денес го одбележуваат големиот празник-раѓањето на пресвета Богородица, празник кој се нарекува и Мала Богородица. Денешниот празник се вбројува во...
ВЕСТИ

Николов го демантира Заев: Ниту јас, ниту некој од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ некогаш сме консултирани за мерките против КОВИД

admin
Иако Зоран Заев вели дека биле повикани за да ги консултираат за здравствената политика во врска со Kовид – 19, претседателот на Комисјата за здравство...