vesti24.mk

Tag : вести

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Македонија и натаму со најцрна статистика во регионот: Црна Гора го победи коронавирусот, Грција и Хрватска излегуваат од кризата

admin
Македонија и натаму е лидер во региoнот по црните бројки на нови заразени од ковид-19 и мртви, во споредба со сите земји во регионот. За...
ВЕСТИ

Стоилковски обелоденува дека постои скандалозно видео со Костадинов

admin
Гледам струмичкиот измеќар на криминалците, Костадин Костадинов отворено се заканува кон Ели Панова која го обелодени поткупот што неговиот шеф Зоран Заев го прави во...
ВЕСТИ

Каракамишева: Изборниот законик има поголема правна сила од владината уредба за прашања поврзани со изборниот процес

admin
Студент на I год.правни студии знае дека по хиерархија на правните акти Уставот е на врвот на правниот систем, потоа доаѓаат законите, па подзаконските акти,...
ВЕСТИ

Детектор анкета: Мнозинството граѓани се за избори по крајот на летото, ако бидат во јуни или јули над една третина нема да гласаат

admin
Половина од граѓаните не се согласуваат со предлогот на власта за избори во јуни, покажува најновата анкета која за Детектор ја спроведе Институтот за политички...
ВЕСТИ

Заев со автоцензура, Борисов со гордост: Како двата лидери го честитаа денешниот ден

admin
Забележлива разлика во начинот на кој „добрите соседи“ Зоран Заев и Бојко Борисов го честитаа денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј. Екс-премиерот Заев...
ВЕСТИ

Ова е ВИДЕОТО кое Зоран Заев и СДСМ сакаа да го избришат, фатени на дело, поткуп во Струмица

admin
Видеото кое пред неколку часа на својот Фејсбук профил го објави Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ беше експресно избришано од лицето кое го постирало, но со...
ВЕСТИ

Мизрахи: Си играте со човечки судбини, со поткуп не се победува на избори

admin
Денешната ,,голема” хуманитарна акција на Заев е уште едно потценување на овој осиромашен и опустошен народ. По два градоначалнички мандата и премиерска функција кога на...
ВЕСТИ

Видео: „Што направија Зоран Заев и неговата предавничка и криминална банда?“

admin
Граѓани на социјалните мрежи објавија видео кое го нарекоа „Зоран Заев и неговата предавничка и криминална банда“. Тие направија компилација од настани и чекори на...