vesti24.mk

Tag : ветеринар

ЗАБАВА

ФОТО+ВИДЕО: Ретривер тежок 73 килограми бил оставен на успивање, но тогаш ветеринарот направил нешто неверојатно

admin
Буцкастиот ретривер изгледа преслатко, но вишокот килограми му го попречувале здравјето и сопствениците сакале да го успијат, но ветеринарот му нашол нови сопственици, го пратиле...
ЗАБАВА

Спасила бебе во последен момент: Мајката почнала да се породува среде улица, а потоа се појавила оваа храбра девојка

admin
Една градежна работничка од Мјанмар добила породилни болки насред улица во Бангкок. Во ветеринарската клиника, во близина на местото на породувањето, Тајланѓанката Вари Лимругсуко се...
ЗАБАВА

Куче глуми дека е мртво за да не оди на ветеринар: Од неговата постапка ќе се фасцинирате (ВИДЕО)

admin
Многу луѓе не сакаат да одат на доктор. Очигледно е дека и кучињата не се многу расположени за посета на нивниот доктор, што во овој...