vesti24.mk

Tag : вечер

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вечер: Забраната за превоз на патници надвор од Македонија не важи само за една туристичка агенција

admin
Во период кога има забрана за вршење превоз на патници надвор од границите на Македонија, на повидок е скандал со прифаќање на барање на туристичка...
МАКЕДОНИЈА

Преку своите фирми затајувала данок, Ивона Талевска свртела 800.000 евра

Ferad Aruc
Новинарката и уредничка во Сител и Вечер, Ивона Талевска, која беше осудена за затајување данок, преку нејзините  две фирми во периодот 2008-2015 година, свртела над...