vesti24.mk

Tag : вештачење

ВЕСТИ

Дуковски: Телефонот на Бојан Јовановски не е вештачен бидејќи во него се наоѓаат фото и видео материјали кои би можеле да послужат како докази

admin
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше адвокатот Сашо Дуковски, кој зборуваше за случајот “Рекет” и за непрофесионалноста на судот во...
ВЕСТИ

Полицијата со детали: Утврдено дали мажот пред суд носел експлозив

admin
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека по извршеното вештачење утврдено е дека 57-годишниот Е.И. од Арачиново кој вчера беше приведен во близина на Врховниот...