vesti24.mk

Tag : Вештачка интелигенција

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Епл купи компанија во областа на вештачката интелигенција за 200 милиони долари

admin
Американската компанија Епл потрошила речиси 200 милиони долари за стартапот „Икснор“, кој работи на развивање системи на вештачка интелигенција за паметните апарати, посебно оние кои...
ТЕХНОЛОГИЈА

Предупредувањето на Илон Маск за вештачката интелигенција ја заледува крвта во вените

Ferad Aruc
Илон Маск изјавил дека постои шанса да создадеме “бесмртен диктатор од кој е невозможно да се побегне”. Маск се појавува во новиот документарец на Крис...
ЗАБАВА

Тврди дека пристигнал од 6000-та година во која со светот владеат роботи, а луѓето се бесмртни

Ferad Aruc
Мажот во ова видео тврди дека се вратил од иднината, односно од 6000-та година и дека има многу информации за иднината на оваа планета, а...