vesti24.mk

Tag : веѓи

ЗАБАВА

ВИДЕО: Дали ви е познат овој начин на обликување на веѓите?

admin
Обликувањето на веѓите со конец е популарен природен метод и дава одлични резултати. Во моментов, и во нашата земја и во светот, постојат бројни начини...
ЗАБАВА

Оваа девојка е убава, но момчињата бегаат од неа: Поради еден детаљ на нејзиното лице, ќе се згрозите и вие (ВИДЕО)

admin
Имате видено густи и големи веѓи, сигурни сме. Сте ги виделе и оние што се споени една со друга, но вакво нешто не сте виделе...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Отишла во салон за убавина, па со страшна инфекција завршила во болница

admin
Американка која сакала да остане анонимна раскажала за своето искуство дека по јапонска метода на исцртување на веѓите завршила во болница. Како што вели, решила...
МОДА

Шминкерот на Ким Кардашијан ги советува дамите: „Фрлете го моливчето за веѓи и…“

admin
Шминкерот и близок пријател на американската ѕвезда Ким Кардашијан, МариоДедивановиќ, ги советува дамите подлогата за шминка секогаш да ја избираат на дневна светлина, потоа, да...