vesti24.mk

Tag : видеоигри

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Новиот Плејстејшн 5 во ноември за 400 и 500 долари

admin
Јапонската компанија Сони објави дека следната генерација на својата позната конзола за видеоигри, Плејстејшн 5 ќе ја пушти во продажба во ноември. Јапонската компанија објави...