vesti24.mk

Tag : видео игра

ЗАБАВА

Најпозната игра на светот: „Супер Марио“ продадена на аукција за 114.000 долари

admin
Неотворен примерок од видео играта „Супре Марио Брос“ од 1985 година вчера е продаден на аукција во САД за рекордни 114.000 долари. Досега најскапо платена...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Call of Duty: Моbilе“ со рекордни 100 милиони преземања

admin
Видеоиграта „Call of Duty: Моbilе“ во првата седмица од појавувањето на пазарот, се продаде во над 100 милиони преземања на уредите со оперативен систем Андроид...
ЗАБАВА

ФОТО: Заборавена видеоигра од 1988 година му донела заработка од 90.000 долари

admin
Чистејќи го своето поткровје, еден Американец нашол заборавена, неотпакувана видеоигра од 1988 година, и благодарение на неа, заработил 90.000 долари. Скот Амос од градот Рено,...
ЗАБАВА

Не им давајте на децата да ја играат: Поради оваа игра 12- годишното момче се фрли од зграда

admin
Видео играта „Фортнајт“, предизвикува најтежок облик на зависност, а одвикнувањето е како од хероин, предупредуваат психолозите. Најпопуларната игра меѓу децата во светот „Фортнајт бетл ројал“,...
ЗАБАВА

Потера како од видео игра: Цели седум минути со мотор бегаше од полицијата (ВИДЕО)

admin
Од Јужна Америка се појави снимка од една неверојатна потера по еден мотоциклист. Цели седум минути полицаецот го бркаше лицето кое бегаше, лице кое со...
ТЕХНОЛОГИЈА

Дали би ја играле оваа игра? Онлајн свет во кој што луѓето можат да имаат виртуелен секс со своите омилени порно ѕвезди

Ferad Aruc
Играчите ќе носат VR очила и далечински управувачи кои што на екранот ќе изгледаат како раце и со тоа ќе можат да вршат разни „функции“...