vesti24.mk

Tag : ВИДЕО

ВЕСТИ

ВИДЕО: Прилепчани се дигнаа против политичкиот прогон и партиски реваншизам

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше протести во три градови во Македонија, во Скопје, Охрид и Прилеп. Протестот во Прилеп поради пандемијата и влошената состојба со корнавирусот поради...
ЗАБАВА

Човек снимал 20 голи мажи како во поле со пченица следат невеста: Гледачите беа во шок, а еве за што станува збор! (ВИДЕО)

admin
На почетокот на јули, социјалните мрежи беа преплавени со видео на кое се гледа како една млада жена во венчаница шета на поле на пченица...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Дали ви е познат овој начин на обликување на веѓите?

admin
Обликувањето на веѓите со конец е популарен природен метод и дава одлични резултати. Во моментов, и во нашата земја и во светот, постојат бројни начини...
ЗАБАВА

ШОК ВИДЕО: Медицинска сестра ги снимила последните денови пред коронавирусот да ја победи

admin
Педесет и две годишната Памела од САД си ги снимила своите последни денови по долга и тешка борба со коронавирусот. Видеото е шокантно, а на...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Курто Дудуш не може да се помири со пресудата

admin
Шест дена откако градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, ја доби пресудата – судска опомена од судијата Ѓоко Ристов од Кривичниот суд по приватната...
ЗАБАВА

Се снимаше и се смееше, а лавот тргна кон него: Никој не очекуваше ваков крај на случката (ВИДЕО)

admin
Швајцарецот Дин Шнајдер се пошегува со милиони луѓе на социјалните мрежи, објавувајќи снимка на која се гледа како лав му се приближува од позади. Кога...
ЗАБАВА

Над 24 милиони прегледи за само еден ден: Ова видео е оценето како “глупаво“, а сите го гледаат

admin
Јутјуб уште еднаш традиционално го објавил својот “преглед на годината“ во кој се наоѓаат инфлуенсери, најголемите трендови итн. Иако видеото е објавено вчера веќе има...
ВЕСТИ

Руски комедијанти му ветуваат бизнис со чоколади на Заев, тој се нуди за лична помош (ВИДЕО)

admin
Руските комедијанти кои во лажен разговор го насамарија премиерот Зоран Заев, му ветуваат бизнис со чоколади, а тој пак се нуди за лична помош. Руски...
ВЕСТИ

Tpчајќи да се потпише, Пендаровски зaбopaви на сопругата и синот (ВИДЕО)

admin
Новиот претседател на државата Стево Пендаровски, веројатно од вoзбyдa, зaбopaви на своето семејство за време на вчерашната инаугурација во Собранието. Пендаровски буквално излета од службениот...