vesti24.mk

Tag : Виетнам

ЗАБАВА

ФОТО: Мајка ставила спирала, но останала бремена – Нема да поверувате како се роди ова бебе

admin
Жена од Виетнам останала бремена иако имала веќе ставено спирала. Спиралата, која е еден вид на контрацепција ја користат повеќе од 150 милиони жени во...
ЗАБАВА

“Виетнамската Лејди Гага” уапсена поради критикување на владата на Виетнам

Ferad Aruc
Виетнамската пејачка и активистка , која се истакнала со својата борба за слобода на говорот, била притворена во Ханој откако допатувала од Европа, открил нејзиниот...