vesti24.mk

Tag : Виза

ЗАБАВА

Пола година живее заробен на аеродром, а сега открива детали од агонијата: Добивам брачни понуди, но тоа е кривично дело (ФОТО)

admin
36-годишниот Хасан ал Контар во 2006. година ја напуштил родната Сирија и отишол да живее во Обединетите Арапски Емирати. Меѓутоа, кога во 2011. година во...
СВЕТ

САД наскоро ќе воведат нови прописи за виза: Еве што ќе мора да им откриете ако сакате да патувате во Америка

Ferad Aruc
Патниците ќе мора да ги откријат имињата на сите социјални мрежи кои што ги користеле, да откријат под кои „кориснички имиња“ ги користеле и тоа...