vesti24.mk

Tag : Виз Ер

ВЕСТИ

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ: Аеродромот во Скопје со информации за патниците на Виз ер

admin
Меѓународниот аеродром Скопје ги известува патниците на Виз Ер дека поради оперативни причини шалтерите за регистрација се затвараат точно 60 минути пред времето на полетување....
ЗАБАВА

ИЗМАМА: Македонците вчера масовно купувале авионски билети од лажна интернет страна

admin
Граѓани вчера масовно купуваа авионски билети од лажна интернет страна, а кога сфатиле дека станува збор за измама вртеле во банките да им ги блокираат...
СВЕТ

50 Македонци смрзнаа во сала во Париз: Авионот на „Визер“ оставил преку 50 патници од Македонија и си полетал!

Ferad Aruc
Голготата започнала кога поради снежното невреме авионот на компанијата ВИЗ ЕР полетал без патниците. Премрзнати македонски патници, околу 50-тина, останале на аеродромот во Париз откако...
МАКЕДОНИЈА

Јандреовски: Авиокомпании се заинтересирани за влез на македонскиот пазар

admin
Генерално постои интерес од авиокомпании за влез на македонскиот пазар, а Министерството за транспорт и врски преговора за воведување нови линии за поврзување на Македонија...