vesti24.mk

Tag : викенд временска прогноза

ВЕСТИ

Викенд временска прогноза: Особено подгответе се за во недела и деновите кои следуваат потоа, еве кога доаѓа снегот!

admin
Времето утре во Македонија ќе биде во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за...
ВЕСТИ

Еве какво време ни носи викендот- особено подгответе се за „пеколно“ топло време кое доаѓа многу наскоро

admin
Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Во недела времето ќе биде...
ВЕСТИ

Викенд временска прогноза која ќе ве разочара- особено во недела останете дома!

admin
Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне...
ВЕСТИ

Викендот пеколно топло- особено подгответе се за целосен температурен шок, од понеделник повторно разочарување

admin
Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на...
ВЕСТИ

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме- за време на викендот подгответе се за вистински пекол и највисока температура досега

admin
Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...
ВЕСТИ

Празнична временска прогноза: Утре останете дома, за време на викендот не очекува целосен пресврт

admin
Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, во попладневните часови променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската...
ВЕСТИ

Еве какво време не очекува за време на викендот- особено подгответе се за во недела

admin
Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисочен правец. За време на последниот викенд од...